SKN przy Katedrze i Klinice Pediatrii i Nefrologii

Anna Zacharzewska

sknpediatriiinefrologiiwum@gmail.com

SKN Pediatrii i Nefrologii WUM

Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Pediatrii i Nefrologii SPDSK skupia osoby zainteresowanezagadnieniami z zakresu nefrologii dziecięcej i pediatrii ogólnej.

Członkiem naszego Koła może zostać każdy student kierunku lekarskiego, niezależnie od roku studiów. Spotkania Koła odbywają się najczęściej raz lub dwa razy w miesiącu w sali seminaryjnej przy Klinice Pediatrii i Nefrologii SPDSK na IV. piętrze –zwykle we wtorki o godz.14.00.

Na każdym spotkaniu chętni członkowie Koła przedstawiają wybrany temat w postaci prezentacji,następnie trwa kilkuminutowa dyskusja, quiz z danego tematu oraz komentarz opiekuna naszego koła –dr n. med. Agnieszki Szmigielskiej. Poruszamy tematy zamiennie – temat ogólnopediatryczny na zmianę z nefrologicznym.

Głównym celem naszych spotkań jest zwrócenie uwagi na najważniejsze zagadnienia przydatne w praktyce lekarskiej, umiejętność interpretacji badań, ocena stanu klinicznego dziecka oraz umiejetność szybkiej pomocy lekarskiej.Swoją wiedzę teoretyczną możemy doskonalić w praktyce wspólnie z lekarzami Klinikipodczas dyżurów oraz praktyk wakacyjnych – różnorodność pacjentów Kliniki pozwala zobaczyć zarówno przypadki bardzo rzadkie jak i częste ze wszystkich grup wiekowych. Nieocenioną zaletą jaką można nabyć dzięki aktywnemuuczestnictwu w naszym Kole jest umiejetność nawiązywania dobrego kontaktu z małym pacjentem i jego rodzicem.

Działalność w Kole daje też możliwość rozwoju naukowego, pod postacią pisania, publikowania i prezentowania różnych form prac naukowych. Najważniejsze są chęci!

Co roku staramy się jako bierni albo aktywni słuchacze uczestniczyć w konferencjach organizowanych przez WUM i nie tylko. Również co roku nasze Koło jest obecne na Pikniku WUM.

Wszystkich zainteresowanych tą najpiękniejszą, a zarazem jedną z najtrudniejszych dziedzin medycyny zapraszamy na spotkania naszego Koła, zapraszamy również na grupę Koła na FB : https://www.facebook.com/groups/649032135130307/

Serdecznie zapraszamy !

oficjalny mail naszego koła: sknpediatriiinefrologiiwum@gmail.com

oficjalna grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/649032135130307/