SKN Medycyny Sportowej COMS

Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej w Warszawie

Medycyna sportowa

Dr n. med. Hubert Krysztofiak

Robert Uliński

sknmedycynysportowejcoms@gmail.com

facebook

Witajcie!!!

SKN Medycyny Sportowej COMS zostało reaktywowane w 2016 roku i pora, żeby zaczęło aktywnie działać. Działamy przy Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej, który jest ośrodkiem referencyjnym medycyny sportowej, Opiekunem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej i przeprowadza okresowe badania dzieci, młodzieży oraz kadry narodowej.

Zapraszamy wszystkich miłośników Medycyny Sportowej, a także innych specjalności zainteresowanych aspektami sportu w danych dziedzinach.
Medycyna sportowa jest bardzo interdyscyplinarna. Obejmuje swoim zakresem internę, pediatrię kardiologię, ortopedię, rehabilitację, pulmonologię, neurologię, psychologię, okulistykę i laryngologię, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Praca koła polega na:

- Co miesięcznych spotkaniach na których prelegentami będą specjaliści medycyny sportowej i innych specjalizacji oraz sportowcy.

- Na jednym spotkaniu wybierzemy się do Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie gdzie będziemy mieli okazję zapoznać się z najnowszą wirówką przeciążeniową w Europie, służącą do badania oceny wydolności organizmu pilota w środowisku rzeczywistych obciążeń grawitacyjnych

- Pracy naukowej na bardzo ciekawej grupie badawczej (sportowców). Obecnie realizujemy projekty na temat zmian w EKG u sportowców, badania wydolnościowego i wyznaczania progów beztlenowych, FMS oraz urazów w sporcie.

- Udział w warsztatach echokardiograficznych, usg stawów i ścięgien, ergospirometrycznych.

- Działalność edukacyjna w drużynach sportowych z zakresu dopingu, dietetyki, przeciwdziałania kontuzjom.

- Udział w badaniach okresowych dzieci i młodzieży a także kadry narodowej.

- Udział i organizacja konferencji naukowych.

- Wakacyjny wyjazd letni na zgrupowanie sportowe.


Chętnie nawiążemy współpracę z innymi kołami w zakresie prac naukowych.


Pozdrawiamy